+420 776 583 993
m.chudarek@ronixtech.cz

HEIDENHAIN StateMonitor

Nejmodernější software od společnosti HEIDENHAIN usnadní práci jednoduchým využitím dat, časově nenáročnými pracovními postupy a transparentností jednotlivých procesů. Uživatel TNC zná aktuální stav svého stroje vždy a všude. Může tyto údaje nakonfigurovat podle potřebných požadavků a velmi snadno a rychle je vyhodnotit, což vede k efektivnější a produktivnější práci.

StateMonitor zachycuje, vizualizuje a vyhodnocuje stav připojených strojů a zobrazuje jej na jakýchkoli síťových terminálech. Může se jednat například o řízení TNC ve výrobě, při kterém se centrálně zobrazují stavy několika strojů. Nebo mobilní zařízení, jako je tablet nebo smartphone, aby uživatel TNC mohl také opustit svůj stroj, např. získat nové nástroje ze skladu nebo z oblasti přípravy nástrojů. Do firemní sítě lze zahrnout také PC. Poté může uživatel TNC vytvářet nové NC programy v tiché kanceláři místo v hlasité dílně, aniž by ztratil přehled o svých strojích. Na schůzkách může prezentovat aktuální informace o probíhajících procesech. StateMonitor vizualizuje stavy připojených strojů v přehledných tabulkách a grafech.

StateMonitor je součástí funkčního balíčku Connected Machining. Zde HEIDENHAIN kombinuje řešení pro zcela individuální síť výroby. To zahrnuje rozhraní HEIDENHAIN DNC, Správce vzdálené plochy a vylepšenou funkci zobrazení Remote Desktop Manager a další aplikace, pomocí kterých může uživatel TNC přijímat a používat digitální data úkolů ve výrobě. Tato řešení ho staví do centra digitálního řízení objednávek prostřednictvím ovládání jeho frézky nebo soustruhu.